Ubodaná tehotná Egypťanka

webnoviny 0

Drážďanský súd by mal v pondelok vyniesť rozsudok nad 28-ročným Nemcom, ktorý v súdnej sieni ubodal na smrť tehotnú Egypťanku a vážne zranil jej manžela.


BERLÍN 9. novembra (WEBNOVINY) – Drážďanský súd by mal v pondelok vyniesť rozsudok nad 28-ročným Nemcom, ktorý v súdnej sieni ubodal na smrť tehotnú Egypťanku a vážne zranil jej manžela. Alexovi Wiensovi, pôvodom z Ruska, hrozí doživotie za rasovo motivovaný útok s následkom smrti. „Je pravda, že nemám rád cudzincov, to však nebol môj motív,“ vyhlásil Wiens v stredu pred súdom na svoju obranu.

Súd prebieha v rovnakej sieni, v ktorej Wiens 1. júla 16-timi ranami nožom zabil Marwu al-Šerbíniovú. Žena bola v tom čase v treťom mesiaci tehotenstva. Vážne zranenia privodil aj jej manželovi Elwymu Okazovi, ktorý sa ju pokúšal brániť. Všetko sa odohrávalo pred očami ich trojročného syna.

V súvislosti s prípadom vzbudil vlnu kritiky aj prístup polície. V súdnej sieni nebol v čase útoku prítomný nikto, kto by mu mohol zabrániť. Až po niekoľkých minútach dorazil príslušník bezpečnostnej služby, ktorý navyše vystrelil nie na útočníka, ale na Okaza, pretože si myslel, že útočníkom je on.

Spor medzi al-Šerbíniovou a Wiensom sa začal v auguste 2008 na detskom ihrisku po tom, čo sa žena Wiensa spýtala, či by mohol pustiť jej syna na húpačku, na ktorej budúci útočník práve sedel. Wiens ju podľa jej svedectva zavalil prúdom protimoslimských nadávok, za čo ho al-Šerbíniová zažalovala.

Obhajoba sa pokúšala presvedčiť súd, že páchateľ trpí psychickou poruchou. Podľa psychiatrického posudku však Wiens síce trpí depresiami a jeho matka skončila život samovraždou, no jeho psychické problémy nie sú takého charakteru, že by ho zbavovali zodpovednosti za vlastné konanie.

SITA/AFP

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár