Pohodoví rodičia – ako si užívať život?

Milan Buno, tip na knihu 0

Milí rodičia, aj vy sa denno-denne naháňate, aby ste urobili pre svoju rodinu to najlepšie? Postarať sa o deti, o domácnosť, partnera…a niekedy máte pocit, že je toho už príliš? Čo tak vniesť do toho zhonu pohodu a spomaliť? Že sa to nedá? Ale dá, keď sa chce a pritom nebudú deti trpieť, ani domácnosť nebude zanedbaná a partner možno získa polovičku bez nervov 🙂

Pohodoví rodičia je séria, v ktorej vychádza už tretí diel a ten je viac než veľavravný: Ako si užívať život. Autor Tom Hodgkinson je známy na celom svete. Poctivo študuje dejiny, literatúru aj filozofiu, hľadá v nich inšpiráciu a predkladá projekt jednoduchšieho a slobodnejšieho spôsobu života.

Jeho kniha Ako si užívať život (Pohodoví rodičia 3) je plná praktických tipov a inšpiratívnych úvah, ktoré vás naučia zahodiť putá obáv, byrokracie, dlhov, nezmyselných vládnych nariadení, protivných domácich prác, supermarketov a mnohých ďalších nepríjemností, ktoré vám bránia v rozlete.

Uvažovali ste niekedy, prečo sa deň čo deň v dopravnej zápche unúvate chodiť do práce? Má vaša práca vôbec nejaký zmysel? Alebo prečo je kultúra, ktorú prijímate, väčšinou len plytký brak a gýč? Preletela vám hlavou myšlienka, že azda predsa len existuje lepší, slobodnejší a šťastnejší život? Ak prikyvujete, potom je táto kniha určená vám.

„Musíme sa naučiť, aby nám menej záležalo na veciach – nie v zmysle byť sebecký, ale skôr byť bezstarostný,“ radí Tom Hodgkinson. „Dnes sa propagujeme ako „ľudia, ktorým záleží“, a hádžeme kvety na hrob neznámeho, aby sme každému, kto by sa pozeral, dokázali, „ako nám záleží“.

Takže osloboďte sa od toho, že vám záleží, a od starostí. A od toho, aby ste urobili dojem, aby ste niekoho nedajbože neurazili, aby ste vždy vyzerali v dobrom svetle. Radšej sa staňte veselým a bezstarostným človekom s knihou Ako si užívať život (Pohodoví rodičia 3).

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...

Pridaj komentár