Ako usporiadať skvelý piknik a zároveň si ho užiť

PR 0

Nikomu sa nechce v letných mesiacoch tráviť hodiny v kuchyni, počasie nás naopak láka na posedenie do parku alebo na lúku s priateľmi. Ideálnou voľbou je preto usporiadať piknik, pri ktorom je možné spojiť všetko dohromady a užiť si tak príjemné popoludnie vonku.

Žiadne veľké vypekanie

So stúpajúcimi teplotami nám klesá chuť na komplikované, ťažké a teplé jedlá. Pripravte preto niečo osviežujúce. Môžete sa inšpirovať španielskymi studenými polievkami gazpachom alebo salmorejom, ale ideálnou voľbou pre každého tiež cestovinový šalát, ktorý môžete vždy prispôsobiť chutiam ostatných. Ingredience nakúpite v Lidli.

Radšej ako upiecť hutné bábovky, zúročte úrodu letného ovocia a pripravte cheesecake alebo tvarohový dezert do pohárikov, budú sa vám tak oveľa ľahšie prenášať. Čo sa týka pitia, máte nespočetne veľa možností. Osvedčeným tipom je južanská sangría z červeného vína a citrusov a pre deti domáca limonáda z lesného ovocia s osviežujúcou mätou.

Podávame!

Na prepravu a uchovanie čerstvého jedla je nevyhnutnosťou chladiaca taška alebo box. Hodiť sa vám bude pikniková deka, ktorá má z rubovej strany špeciálny materiál, vďaka ktorému ju neskôr len utriete mokrou utierkou dočista.

Pre deti alebo starších  účastníkov určite využijete pohodlnejšie nafukovacie matrace, výhodne si ich zaobstaráte napríklad v letáku kik, jeho aktuálny akciový leták nájdete na kompaszliav.sk.

Servírovanie do jednorazových papierových tanierikov a plastových pohárikov sa už pomaly stáva neekologickou a nevkusnou minulosťou. Nosiť so sebou domáci porcelán je samozrejme tiež nezmysel.

V mnohých obchodoch si dnes ale môžete výhodne zaobstarať ľahký bambusový riad, z ktorého vám bude chutiť oveľa viac. Na prenášanie riadu potom nemusíte utrácať  za špeciálne piknikové koše, bohato vám postačí prútený košík, s ktorým vyrážate do lesa na huby.

A pokiaľ si chcete celú udalosť spestriť, nemali by ste zabúdať ani na prenosný reproduktor, vďaka ktorému naladíte všetkých  účastníkov na tú správnu letnú vlnu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár