Ako zvíťaziť nad menštruačnými kŕčmi

PR 0

Každá z nás to pozná. Pár nepríjemných dní opakujúcich sa každý mesiac. Často sú spojené s bolestivými kŕčmi a slabosťou organizmu. Každá z nás sa s nimi vyrovnáva po svojom.

Väčšinou siahneme automaticky po osvedčených bolesť utlmujúcich tabletkách. No dá sa robiť aj niečo iné. Prinášame vám tri tipy, ktoré môžu pomôcť aj vám. 

Relax a antistresové aktivity

Malo by to byť to prvé, po čom siahneme, ak nás kŕče ešte len začínajú trápiť. Psychika má obrovský vplyv na naše telo. A to rovnako pozitívny ako aj negatívny. Preto by sme mali začať práve tu. Jedným zo základných bojovníkov proti bolesti a bolesti spôsobenej kŕčmi je pohoda, relax, kľud.

A ako podporiť psychiku v boji proti našim nepríjemným fyzickým stavom? Tu je pár nápadov: dobrá kniha, pri ktorej zabudneme na svet okolo seba, uvoľnená atmosféra, sviečky, čaj, film, na ktorý sme sa už dávno tešili, posteľ a teplá deka a hlavne pozornosť od našich najbližších.

Iste, každá z nás má svoj vlastný recept na zvládanie týchto dní a každá relaxujeme po svojom. Dôležité je však nezanedbávať práve vtedy seba, svoje potreby a svoje telo. Veď náš život patrí nám a máme právo prežiť ho čo najkrajšie.  

Joga a meditácia

Pokiaľ ide o cvičenie, joga je ideálnou možnosťou. Ale pozor, nehovoríme o klasickej joge ako ju poznáme. Ide o špeciálny druh cvičenia, ktoré ale v klasickej joge čerpá inšpiráciu. Reč je o hormonálnej joge, ktorá medzi ženami naberá stále viac na popularite.

Ako hovorí už samotný názov, cvičenie a pozície v hormonálnej joge sú prispôsobené zvlášť nám ženám a „našim“ problémom. Takýto typ jogy pomáha predovšetkým pri problémoch s otehotnením, ale aj pri bolestivej menštruácii a s tým súvisiacimi svalovými kŕčmi.

Súčasťou cvičenia je aj „meditácia“. Ale nemusíte sa báť. Nejde o žiadne exotické nepreskúmané náboženstvo. Cieľom je intenzívne koncentrované sústredenie, ktoré spája telo, dych a myseľ. Ak sa zostavu hormonálnej jogy raz naučíte, zostane vašim pomocníkom do konca života.

Doplnky a lieky

Áno, niekedy musíme siahnuť aj po medikamentoch. Asi každá z nás vie, že v boji proti menštruačným kŕčom pomáha magnézium. Ak siahneme po magnéziu, mali by sme zvážiť také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus.

Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť.

Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.  

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár