V Martinskej pôrodnici mal spadnúť strop na dojčiacu mamu

redakcia 1
Instagram Denník záchranára

V pôrodnici v Martine mal spadnúť strop. Fotku z izby pôrodného oddelenia už zdieľali na sociálnych sieťach viaceré médiá, pristála tiež v instagramovom inboxe „Denník záchranára“ s týmto textom:

„Ahojte, posielam foto z Martinskej nemocnice, pôrodné oddelenie. Skoro prizabilo mamičku, ktorá kojila.“

Príspevok, ktorý zdieľa Denník Záchranára (@dennikzachranara)

Vyjadrenie Martinskej pôrodnice

„Univerzitná nemocnica v Martine bola nútená presťahovať Gynekologicko-pôrodnickú kliniku do náhradných priestorov.

Oddelenie gynekológie bolo presunuté do nového chirurgického pavilónu a pôrodnícke oddelenie do priestorov Otorinolaryngologickej kliniky. Ide o dočasné riešenie v čase plánovanej opravy horúcovodu, nakoľko para unikajúca z poškodeného horúcovodného potrubia prenikla stupačkovými rozvodmi do podhľadu na oddelení 6/2, kde spôsobila zvlhnutie a odpadnutie stropnej omietky.

Došlo k preťaženiu konštrukcie kazetového podhľadu na jednej z izieb pôrodnice a k jeho následnej deštrukcii. Odpadnutý podhľad nespôsobil škody na zdraví, ale v záujme bezpečnosti pacientok sa nemocnica rozhodla celé oddelenie dočasne presťahovať do náhradných priestorov.

Napriek tomu, že do opráv svojich pavilónov, objektov, komunikácií a inžinierskych vnútroareálových sietí UNM za posledné 3 roky investovala cca 1,5 mil €, reálny stav jednotlivých budov nemocnice zodpovedá ich veku.

Vedenie UNM verí, že situáciu definitívne vyrieši výstavba novej univerzitnej nemocnice, ktorá by mala byť postavená v horizonte piatich rokov,“ píše sa na stránke UNM.

Tiež ste práve v pôrodnici?

Alebo ste v priebehu pandémie boli?
Povedzte nám o tom : SPRIEVODCA Pôrodnicami »»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. A mamičky ktoré všetko aj iné. si všímajú a skenuju to bola omietka ci vedia okrem seba niekomu pomôcť alebo navariť nie za statne

Pridaj komentár