Národný týždeň manželstva už o 2 týždne.

Dagmar Mozolová 0

Na Slovensku bude od 13. do 19. februára 2012 prebiehať druhý ročník Národného týždňa manželstva (NTM)  s mottom V dobrom i v zlom

Cieľom NTM je zamerať pozornosť celej spoločnosti aspoň jeden týždeň v roku na manželstvo, motivovať manželské páry k budovaniu vzťahu, vytvoriť priestor pre rôzne podujatia a zľavy pre manželovhovoriť o prínosoch trvalého a stabilného zväzku muža a ženy nielen pre nich dvoch, ale aj pre ich deti a takisto pre celú spoločnosť. Aj tento rok sa kampaň NTM koná pod záštitou prvej dámy, manželky prezidenta SR pani Silvie Gašparovičovej. 

Kto sa môže zapojiť

Kampaň vytvára priestor pre rôzne organizácie, samosprávy, združenia či aktivistov v dedinách a mestách, pre komunity, farnosti a rôzne spoločenstvá, aby sa pripojili k šíreniu hodnôt manželstva tým, že zorganizujú pre manželské páry stretnutie, podujatie, prednášku, seminár, diskusný či romantický večer, a tým poskytnú manželom priestor na posilnenie ich vzťahu. Manuály s tipmi posiela koordinačný výbor na požiadanie. 

Do NTM sa môžu zapojiť aj jednotliví manželia, a to tým, že počas tohto týždňa urobia pre svoju polovičku niečo, čo poteší. Napríklad to môže byť pozvánka na koncert, do kina či divadla, na romantickú večeru, napísanie ľúbostného listu, vyhradený čas na rozhovor, kedy si pripomenú všetko to pekné, čo spolu prežili. 

Slobodní a osamelo žijúci sa zasa môžu zapojiť tak, že povzbudia priateľov – manželov, aby spolu prežili pekný čas a pomôžu im napríklad starostlivosťou o deti. 

Zľavy pre manželské páry

Súčasťou Národného týždňa manželstva sú aj zľavy pre manželské páry, ktoré partneri podujatia poskytujú vo svojich reštauráciách, kaviarňach, penziónoch alebo wellness centrách, či kultúrnych inštitúciách. Všetky ponúkané podujatia, zľavy i viac informácií o akcii budú na internetovej stránke www.ntm.sk.

História kampane

NTM sa začne tlačovou konferenciou v Bratislave. 

História kampane siaha do roku 1997, kedy sa Angličan Richard Kane rozhodol poukázať na dôležitosť a prínosy manželstva pre spoločnosť i jednotlivca. Kampaň Marriage Week (MW -týždeň manželstva) si získala podporu osobností politického a spoločenského života, počas svojho úradovania napríklad nad ňou prevzal záštitu vtedajší britský premiér Tony Blair s manželkou. Týždeň manželstva prebieha v súčasnosti aj v Nemecku, Holandsku, Česku, Maďarsku a ďalších krajinách. Viac sa o MW možno dozvedieť na internetovej stránke www.marriage-weekinternational.com

Kontakty na organizátorov

 

  • Koordinačný tím OZ NTM, Lazovná 17, 97401 Banská Bystrica
  • www.ntm.sk
  • Národný koordinátor: Vladimír Sochor, 0903-722439, e-mail: sochor(at)ntm.sk
  • Info pre médiá: Dagmar Mozolová, 0905-369006, e-mail: mozolova(at)ntm.sk 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár