„Získať – objaviť – zažiť“ v rímskej krajine Carnuntum

Beata Havranová 0

16. apríl 2011 – 15. november 2011.

Výstava Dolného Rakúska 2011 vás pod názvom „Získať – objaviť – zažiť v rímskej krajine Carnuntum“, Vás unesie na jedinečnú cestu v čase cez tisícročia našej minulosti a ukáže prierez vývoja ľudstva a prírody od praveku cez Rimanov až po dnešok a možno ešte ďalej.

S takou rozmanitou historickou oblasťou regiónu Rimanov Carnuntum, s takým nekonečným množstvom možností dobývania územia, objavenia a množstvom zážitkov, sa stretnete jedine na Výstave Dolného Rakúska 2011. Tí ktorých to zaujme, budú mnohotvárnosťou tejto oblasti Rimanov, územím zvanom Carnuntum doslova očarení. Zažijú ako sa minulosť jednej pulzujúcej civilizácie prebudí k novému životu.

Múzeum pod holým nebom Petronell, Múzeum Carnuntinum v kúpeľoch Deutsch-Altenburg a továreň kultúry Hainburg, sú hlavné stanovištia tejto novej výstavy a svojich návštevníkov očakávajú s pôsobivými senzáciami.

Múzeum pod holým nebom Petronell

Petronell-Carnuntum

Pri prechádzke svetom zážitkov originálne zrekonštruovanej mestskej časti Carnuntum, pocítia návštevníci nespochybniteľnú rímsku atmosféru. Celosvetovo jedinečným spôsobom tu nádherné vily a autentické rímske kúpele večného života a krásy tvoria dokonalú antickú metropolu. Enormnú rozlohu mesta demonštruje 3D model vo veľkosti 350 m².

Múzeum Carnuntinum

Kúpele Deutsch-Altenburg

Najznámejšie rakúske múzeum Rimanov, otvorené od roku 1904, prezentuje na priestranstve dvoch poschodí najvzrušujúcejšie objavy antického miesta Carnuntum. Výstava „Obrazy božstva – obrazy ľudstva“, ponúka prostredníctvom napínavých rekonštrukcií, zaujímavých krátkych filmov a obrazných znázornení, pôsobivý prierez rímskymi náboženskými zvyklosťami.

Továreň kultúry Hainburg

Hainburg a.d. Donau

Kým nám atraktívna sklenená terasa bývalej k.u.k. tabakovej továrne ponúka dych berúci výhľad na Národný park dunajských lužných lesov, zaimponuje výstava vo vnútri, s pohľadmi do sveta najväčších dobyvateľov a objaviteľov – z predhistorických čias až po 21. storočie.

Región sa predstavuje

Výstava Dolného Rakúska v roku 2011 ponúka mnoho možností, zažiť a znovu objaviť kedysi veľké rímske osídlenie Carnuntum z rôznych stránok. Zmluvní partneri, predávajú zvýhodnené ceny vstupeniek k týmto kultúrnym skvostom regiónu. Cyklistické trasy vedú cez nádhernú krajinu. Gastronómia vo všetkých zariadeniach rôznych kategórií rozmaznajú návštevníkov regionálnymi dobrotami a vynikajúcimi vínami. Festival vína tohto regiónu sa postará takmer o 70 projektov a 37 rôznych miest, kde sa počas troch mesiacov budú konať napínavé a rôznorodé programy, ktoré sú nielen o vysokej úrovni kultúry, ale sú aj pre rodiny s deťmi. Tí si v tomto regióne počas celého trvania Dolnorakúskej výstavy 2011 vďaka rôznym tipom prídu isto na svoje.

 

Všetky dôležité informácie na www.dolnorakuska-vystava.sk

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 2,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár