Dávate vášmu vzťahu aspoň desať minút denne?

Anna Veselá 0

Barton Goldsmith je psychológ, terapeut, manželský poradca a autor knihy „10 minút denne pre váš vzťah,“ v ktorej ponúka desiatky jednoduchých tipov, ako zlepšiť vzťah.

Samozrejme, len ak o to stojíte. Dôvodom, prečo niektoré vzťahy fungujú a iné je, že spokojné dvojice na svojom vzťahu pracujú. Myslíte, že by vám niektoré rady mohli pomôcť?

Shutterstock

Hovorte tomu druhému Milujem ťa

Nemusia to byť tieto slová a nemusia to byť žiadne slová, ak viete dať najavo city pohľadom, dotykom, maličkým darčekom. Vytvorte si vlastnú šifru, ktorá bude vyjadrovať „milujem ťa,“ o ktorej budete vedieť len vy dvaja.

„Poznal som dvoch veľmi zamestnaných profesionálov žijúcich v šťastnom manželstve, ktorí si posielali sms s číslom 111, ktoré znamenalo „milujem ťa.“ Ten druhý odpovedal číslom 112, ktoré znamenalo „aj ja teba,“ spomína ako jeden z príkladov Goldsmith.

Naplánujte si aspoň 10 minút týždenne

Občas sa môžete dostať do bodu, keď si možno ani nebudete vedieť spomenúť, prečo ste sa dali dohromady. Dôvodom je, že páry prestávajú robiť veci, ktoré sú základom krásnych spomienok.

Namiesto predvídateľnej každodennosti môžete urobiť pre toho druhého niečo pekné. Naplánujte si príjemnú chvíľu, naplánujte si niečo nečakané aspoň raz do týždňa, radí manželský poradca.

Jedna obľúbená vec týždenne

Skúste si napísať zoznam obľúbených vecí, činností, ktoré od svojho partnera radi dostávate – masáž, večera pri sviečkach, raňajky v posteli a podobne). Potom si s partnerom zoznamy vymeňte a sľúbte si, že jednu vec urobíte pre toho druhého každý týždeň.

Ďalší by mohol byť zoznam vašich potrieb a prianí, ako by ste ich chceli naplniť. Porozprávajte sa o tom spoločne.

Aspoň raz do týždňa sa porozprávajte.

Osamote a nerušene. Ak venujete partnerovi stopercentnú pozornosť, je to jedna z najlepších a najúčinnejších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste prehĺbili váš vzťah. Odložte mobil, vypnite telku, otočte sa k partnerovi a spýtajte sa ho: „O čom sa chceš porozprávať?“ získa tým pocit, že je milovaný a dôležitý, pripomína psychológ.

Dotýkajte sa navzájom.

Dvojice, ktoré sa často navzájom dotýkajú a objímajú sa, sa tak často nehádajú, majú väčšiu radosť zo života a sú zdravšie, tvrdí manželský poradca, podľa ktorého je dotyk jednou z najhlbších podôb komunikácie.

5 jednoduchých tipov:

  • Zaspávajte spoločne.
  • Naplánujte si raz do týždňa rande.
  • Sex je celodenná záležitosť, náklonnosť je potrebné prejavovať si celý deň.
  • Buďte občas chvíľu sami, bez partnera.
  • Majte na pamäti, že občas sa poháda každá dvojica.

»»»»»»»»» Prečítajte si aj:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár