Drahý manžel, tieto malé veci, ktoré robíš, ma robia šťastnou

Anna Veselá 0

Christina Clemer napísala svojmu mužovi list, za čo všetko je mu vďačná: za všetky tie veľké drobnosti, ktoré ju robia šťastnou, spokojnou a naplnenou.

Unsplash

Drahý manžel,

je ťažké byť čerstvou mamou, ale viem, že ani pre čerstvého otca to nie je zrovna ľahké. Nedostáva sa mu rovnakej pozornosti, ani empatie.

Chcem, aby si vedel, že vidím všetko, čo pre nás robíš, a že to môj svet robí svetlejším, jasnejším. Aj keď možno nevidíš, že sa na teba pozerám a možno ti nepoďakujem zakaždým, tieto tiché (alebo hlasné) chvíle mi prinášajú radosť každý deň.

Keď čítaš nášmu synovi

Najviac na svete milujem, keď vidím nášho malého syna v tvojom náručí, ako dychtivo obracia stránky Polárneho medveďa. Toho Polárneho medveďa, ktorého ste v ten deň čítali už osemnástykrát.

Ty si taký trpezlivý a čítaš tie stránky s rovnakým nadšením ako prvýkrát. Okrem toho, vaše zvieracie zvuky sú dosť epické.

»»»»»»»»»» Prečítaj si aj: Prečo by mal byť na prvom mieste manžel a až potom deti.

Keď vstaneš veľmi skoro ráno, aby som si mohla ísť zabehať … sama

Nie si ranné vtáča, poznám ťa. Preto pre mňa veľa znamená, keď vstaneš skôr, aby som si mohla ísť zabehať sama. Behať s kočíkom je síce neuveriteľná vec, ale cítim sa taká slobodná a úprimne taká milovaná, keď môžem ísť von sama a len tak behám, pretože tebe na mne záleží viac ako na tvojom spánku.

Keď povieš „hej, chlape,“ nášmu jednoročnému synovi

Keď sa rozprávaš s naším synom, akoby bol frajer, zakaždým sa usmievam, pretože si predstavujem, ako spolu robíte všetky tie veci: ako hráte futbal na dvore, ako mu dávaš rady o dievčatách, ako s ním jedného dňa piješ pivo. Roztápa sa mi srdce.

Keď sa vrátiš domov z práce

Nepoznám nič lepšie ako úsmev na tvári nášho syna a lesk v jeho očiach, keď sa na teba pozerá cez okno, zatiaľ čo sa blížiš k vchodovým dverám. Malou rúčkou udiera do okna a každý deň bez prestania kričí „ocko“ s takou radosťou a vzrušením.

Neviem to síce vždy rovnako dať najavo, ale cítim sa rovnako, keď prídeš domov. Dokážem ľahko zabudnúť, že aj ty celý deň tvrdo pracuješ, pretože to dokážeš robiť s takou ľahkosťou.

Keď upraceš kuchyňu po večeri

Nemám nič proti tomu, že to robím ja, naozaj nie, ale keď upraceš kuchyňu po večeri ty, to mi vždy pripomenie, že sme v tom spoločne. Upratovanie po malom dieťati nie je zrovna zábava, preto oceňujem, keď to zakaždým urobíš. Slovami nemôžem opísať, aká som vtedy rada.

Unsplash

Keď si čítame na dobrú noc

Keď všetci spolu sedíme a čítame „Dobrú noc, mesiac,“ na konci dlhého dňa, to je zároveň často aj moja najobľúbenejšia časť dňa. V tej chvíli sme každý deň, nech sa deje čokoľvek, všetci spolu, všetko je pokojné a tiché. 

»»»»»»»»»» Prečítaj si aj: Mužom, ktorí nechápu, prečo sú ženy tak mrzuté, že nereagujú, keď sa ich dotknú.

Keď domov prinesieš fľašu vína, len tak

Viem, že tebe viac chutí pivo a piješ len to. A viem si predstaviť, ako si v obchode medzi regálmi s vínom a snažíš sa vybrať také, ktoré by mi chutilo, aby si mi ukázal, ako veľmi ti na mne záleží.

Keď mi povieš, že všetko robím dobre

Viem, že by som mala byť schopná cítiť vlastnú hodnotu, keď sa snažím vydať zo seba to najlepšie. Lenže materstvo neprichádza ruka v ruke s odmenami, uznaním, pochvalami, oceneniami, a ja občas naozaj musím počuť, že to robím dobre.

Znamená to pre mňa naozaj veľa, keď mi povieš, že som dobrá mama. Ale keď sa nad tým zamyslím, určite by som ti aj ja mala povedať, že i ty si veľmi dobrý. Si skvelý otec.

Keď ma držíš za ruku, kým pozeráme telku

Čelíme tomu spoločne: často sme príliš unavení večer na čokoľvek. A už vôbec nie na dlhé, filozofické rozhovory. Ale keď len tak pozeráme chvíľu telku, keď ma zoberieš za ruku, viem, že sme stále prepojení a cítim, že sme si stále blízki.

Keď so mnou snívaš o budúcnosti

Často žijeme zo dňa na deň, a preto to všetko funguje. Ale milujem, keď sa rozprávame o dobrodružstvách, po ktorých túžime, keď hovoríme o tom, čo chceme pre nášho drobca, keď si snívame o peknom živote, ktorý dúfam, spoločne prežijeme.

Súčasná fáza s bábätkom spočíva v hľadaní jednoduchých radostí života, a to nám uľahčuje každý deň. Za všetky tieto drobné radosti, zakaždým, keď ti to zabudnem povedať, ti ďakujem, lebo robíš môj deň šťastnejším a moje srdce plnším.

Ľúbim ťa,

Tvoja žena. 

»»»»»»»»»» Prečítaj si aj: Vydaj sa za muža, ktorý bude najlepší otec tvojich detí.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,40 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Pridaj komentár