Príručka k zápisom na stredné školy

redakcia 2

Rozhodovanie o budúcom povolaní vášho dieťaťa nemusí byť vždy jednoduché, najmä pokiaľ dieťa nemá vyhranené záujmy. O odbornú pomoc môžete požiadať triedneho učiteľa, výchovného poradcu či Centrum pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie.

V posledne zmienenom môže vaše dieťa absolvovať testy profesijnej orientácie, ujasniť si svoje danosti, svoje záujmy a podľa toho zvážite výber vhodnej školy.

Kedy a komu podať prihlášku na strednú školu

Prihlášky na štúdium na strednú školu sa podávajú na riaditeľstve základnej školy, a to buď do 20. 2. 2018 (pri odboroch s talentovými skúškami) alebo 10. 4. 2018.

Na každej prihláške musí byť vyznačený termín konania prijímacej skúšky: buď I. termín – 14. máj 2018 alebo II. termín – 17. máj 2018.

O termínoch podávania prihlášok čítajte viacej tu …

Akú strednú školu vybrať

Ktorá sa bude dobre hodiť vášmu dieťaťu, kde bude vedieť uplatniť svoj talent či danosti … škôl máte na výber pomerne veľa a my sme ich pre vás rozdelili do logických okruhov. Aké rôzne odbory na daných stredných školách môžu deti študovať, kde sa robia talentovky a kde sa dané školy na Slovensku nachádzajú?

Zaujíma vás, ako sú stredoškoláci uplatniteľní v praxi? Čítajte viacej tu …

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár